Your basket is empty...
Product description ASTRA® HPLC columns have been developed in the Czech Republic to offer an alternate to a broad range of general HPLC columns. ASTRA® brings completely new stationary phase with the proprietary end-capping to offer a complementary selectivity to standard C18 columns.
ASTRA® HPLC columns have been developed in the Czech Republic to offer an alternate to a broad range of general HPLC columns. ASTRA® brings completely new stationary phase with the proprietary end-capping to offer a complementary selectivity to standard C18 columns.
| Brand: | Astra Phenyl-Hexyl HE |
| Category: | Laboratory instruments and accessories / Chromatography / HPLC columns |
| ID | 4.6mm |
| LC column length | 100mm |
| Particle Size | 5µm |
| Pore Size | 100A |
| LC Phases | Phenyl-Hexyl |
| Particle Type | Fully Porous |
| LC Technique | HPLC |