Your basket is empty...
sdf Reference system Ag / AgCl Shaft length 100 mm Sensor material Glass Temperature operating range 0 – 50 °C Cable and conn
sdf
| Brand: | |
| Category: | Laboratory instruments and accessories / Apparatus for measuring samples / Electrodes and probes |
| Reference system | Ag / AgCl |
| Shaft length | 100 mm |
| Sensor material | Glass |
| Temperature operating range | 0 – 50 °C |
| Cable and connections | 1.2 m, BNC |
| pH measuring range | 0 – 11 |
| Type of membrane glass | LoT |
| Shaft diameter | 6 mm, 16 mm |
| Longterm storage | 3mol/L KCl |
| Reference electrolyte | DPA gel |
| Shortterm storage | 3mol/L KCl |
| Membrane resistance (25 °C) | < 250 MΩ |
| Type of frit | Ceramic |
| Phys. property | pH |