Your basket is empty...
sdf Reference system Ag / AgCl Shaft length 120 mm Sensor material Glass Temperature operating range 0 – 80 °C Cable and conn
sdf
| Brand: | |
| Category: | Laboratory instruments and accessories / Apparatus for measuring samples / Electrodes and probes |
| Reference system | Ag / AgCl |
| Shaft length | 120 mm |
| Sensor material | Glass |
| Temperature operating range | 0 – 80 °C |
| Cable and connections | 1.0 m, BNC |
| pH measuring range | 0 – 14 |
| Type of membrane glass | HA |
| Shaft diameter | 12 mm |
| Longterm storage | 3mol/L KCl |
| Reference electrolyte | 3mol/L KCl |
| Shortterm storage | 3mol/L KCl |
| Membrane resistance (25 °C) | < 600 MΩ |
| Type of frit | PTFE /Glass ground |
| Phys. property | pH |